Sosyal Medya

168Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

deneme

İnsanlık için adalet istemek kendin için adalet istemektir.Hak dava ne olursa olsun önce kendin sağla adaletini ve hak yememek önemli bir unsurdur.Ne için buradayız yada ne için hayattayız.Ben kimim üstümdeki sorumluluk nedir? herkezin kendisi adına sorumlulukları vardır öncelikle kendimize karşı

Sonra ailemize arkadaşlarımıza ve çevremizdeki tanımadığımız her bir kitleye karşı mesela hayvanlar engelliler ve kimsesizlere karşı insanalrla iyi geçinmek gerekir bu hayatta ama herkezle bunu başarman mümkün değil hatamız nerede bugün dost olduğumuz biri bizim için çok iyi iken anlaşamadığımız bir konu da kavga ettiğimizde neden belli belirsiz hakaret ve iftiralara maruz kalır bazı insanalar seninle dostken iyi de hatanı söyleyince neden kötü? asıl sorun nedir bilen varmı ben bu soruya gerçekçi cevabı verecek pek insan olacağını sanmam! ozaman ben kötülük yada kötü insan nedir kısaca yazayım kötü insan 2 ye ayrılır açık düsşanındır gizli düşmanındır. Açık düşman yanı bildiğin düşmanındır.Ona karşı tedbir alırsın o senin için tehlike teşkil etemez eder ama etmez.

Asıl tehlike yüzüne gülen ama yaptığın her basarlı yada iyi işlerde fitne fesat çıkaran ve bunları sana belli etmeden yapan her durumda sinsice hakkında planalar yapan ve bunları uygulayan kişidir.

Şimdi kötülük denen hareket tarzını 2 planda bu sekilde anlatabiliriz.

ama asıl soncu şu şekilde çıkıyor kötlü kişi açıktan yada gizliden senin kötülüğünü isteyen kişidir senin dostun olup yaptığın hatayı sana söyleyip seni uyaran değildir.Her kavga ettiğniz insanı bir anda iftiraalrla kirletmeyin bunu unutmayınki kirletirsen kirlenirsin.

Yazar : KaBuS1
03 Haz Çar 18:03
715 Görüntüleme

Etiketler:


Gönder

Popüler Yorumlar

SesliChat